Президент "Енергії": "Я залишаю співпрацю з футболом"

 Відродження однієї з найтитулованіших аматорських команд України «Енергія» (Нова Каховка) пов’язане з ТОВ «Південмлин» та Сергієм Нестеренком, який очолює його.

Свого часу, коли футбол у цьому спортивному містечку занепав, руку допомоги команді простягнув саме Сергій Нестеренко. Саме за його підтримки багаторазовий призер любительських змагань «Енергія» стала чемпіоном області, а два роки тому пробилася у професіонали. Причому у її складі немає варягів з гучними іменами — справу роблять молоді футболісти, здебільшого вихованці футболу Херсонщини. Тож справді, неначе грім серед ясного неба, з’явилися чутки, що команда втрачає підтримку спонсора.

 

— Сергію Вікторовичу, розвійте, будь-ласка, чутки. Невже вирішили відійти від футболу, з яким були тісно пов’язані останні років п’ять?

— На жаль, так. Набридло годувати навколофутбольних людей. Я люблю футбол і останніми роками витратив на нього чимало коштів та енергії. Однак, у цій лізі, навіть коли маєш команду, на дві голови вищу за майстерністю, ще не гарантовано, що проб’єшся на перше місце.

Я вкладаю у футбол гроші, зароблені колективом, але не все вирішується на зеленому полі гравцями. Причому на всіх рівнях, починаючи від суддівства до керівників різного рівня. Хто наведе лад в українському футболі? Скільки можна терпіти це свавілля?! Руки опускаються, коли намагаєшся щось зробити, щоб була хороша команда, аби створити для людей свято у тяжкі часи. Але все дарма… Тому зникає всіляке бажання продовжувати співпрацю і вкладати гроші у футбол.

Що робить Професіональна ліга? Їй — аби отримати заявковий внесок, який складає 170 тисяч гривень, — і все. Куди ці гроші йдуть? Наприклад, змусили носити на футболках рекламу «FAVBET», але хоча б копієчку перерахували командам? Судді приїжджають, потрібно розрахуватися з ними, знову витрати. А кому з тих, хто утримує команди, держава зробила пільги, хоча б на рівні області? Ми ці кошти колективом могли б використати на інші потреби.

 

— Рішення порвати з футболом остаточне?

— Так, однозначно. Я сповістив про це мера Нової Каховки, керівництво команди. Завершиться чемпіонат, я розрахуюся з гравцями, щоб нічого не був їм винен. І все. Увірвався терпець — я залишаю співпрацю з футболом.

"Український футбол"